İftar Bağışı

İftar Bağışı

Bereket Derneği, sizlerden aldığı güç ve destekler ile kilometrelerce uzakta, yoksulluk ve sıkıntılarla boğuşan Afrika’nın en yoksul ülkelerinde yemek sofraları kuruyor. Yıllardır insani yardım faaliyetlerini sürdüren Bereket Derneği, insani yardım çalışmaları kapsamında yeni bir projeyi hayata geçiriyor; “Afrika yemek bağışı”

Afrika İftar Bağışı

Afrika yeraltı zenginlikleri, sosyal konumu sebebiyle bolluk içinde olması gerekirken siyasi nedenler nedeniyle, en çok zulmün yoksulluğun ve haksızlığın yaşandığı konumda. Afrika’da yaşanan açlık ve yoksulluk göz korkutuyor. 2008 yılından bugüne insani ve islami yardım faaliyetlerinde bulunan Bereket derneği Afrika’ Somali ve Uganda’da binlerce kişilik yemek sofraları kuruyor.

Medrese ve Yetimhaneler Faydalanıyor

Bereket derneği yemek bağışı projelerini gerçekleştirirken en muhtaç olana ulaştırma gayesi ile bölgede bulunan ekipleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Yoksulluğun hat safhada olduğu bölgede, Yemek bağışı faaliyetlerimizi sıklıkla yetimhane ve Medreselerde gerçekleştiriyoruz.

Sağlıksız beslenme oranı çok yüksek

Sosyo ekonomik mahrumiyet, sağlık sorunları, fakirlik derken yetersiz beslenme oranının en yüksek olduğu bölgelerden olan Afrika’da sağlıklı ve sıcak yemek hayati önem taşıyor. Müslüman kardeşlerimiz için sağlıklı ve temiz yemek ulaşımlarını kolaylaştırmak için hummalı çalışmalarımız sürüyor.

Yemek ikram etmenin fazileti hakkındaki hadis-i şerifler

“Allahu Teâla kıyamet gününde kişiye:”Ey Ademoğlu!Acıkmıştım,bana yemek yedirmedin.”der.Kişi:”Sen alemlerin Rabbisin,ben sana nasıl yemek yedirebilirdim?”deyince,Allahu Teâla(c.c):” Din kardeşin acıkmıştı,ona yemek yedirseydin,bana yedirmiş gibi olurdun.”buyurur.(Müslim)

“Cennette bir takım köşkler vardır. Dışları içlerinden ve içleri de dışlarından görünmektedir. Bu köşkler yumuşak konuşan, Allah için yediren ve halk uykuda olduğu zaman kalkıp namaz kılanlar içindir.” (Tirmizi)

Afrika İftar Yemeği Bağışı

Ramazan paylaşmaktır, kardeşliğimizin pekiştiği  veren ve alan elin kenetlendiği manevi bir iklim olan Ramazan ayı boyunca Afrika iftar yemeği organizasyonu kapsamında İftar sofraları kuruyoruz. Sizde bir iftar bedeli  60 Tl ile kilometrelerce uzaktaki bir kardeşinizin iftar sofrasını kurabilirsiniz.

İftar bağışı hakkındaki hadis-i şerifler;

“Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.”
“Ramazanda bir misafire oruç açtırana, Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır.”
“Ramazan ayında bir oruçluyu su ile iftar ettiren, anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur.”
“Amellerin en faziletlisi, bir müminin aybını örtmek, karnını doyurmak ve bir ihtiyacını karşılamak suretiyle onu sevindirmektir.”

 

Afrika’da mevlid yemeği ikramı

Sizlerde vefat eden akraba ve yakınlarınız için Afrika’da mevlid-i şerif okutarak yemeğini oradaki medrese talebeleri ve yetimhanede kalan kardeşlerimize ikram ederek sevabını ölmüşlerinizin ruhuna hediye edebilirsiniz. Ayrıca  sünnet organizasyonlarınızın yemeğini Afrika’da bulunan yoksul kardeşlerimiz ve medrese ve yetimhanelerde bulunan kardeşlerimizle paylaşabilir tarafınıza gönderilen isminize özel video ile bu mutluluğa şahit olabilirsiniz.