Düğün Yemeği Bağışı

Düğün Yemeği Bağışı

Düğün, dinimizin emri, bu hayattaki en büyük önderimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin sünnetlerindendir. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı kerim de ; “Sizden bekâr olanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden durumu uygun olanları evlendirin.” (Nûr, 24/32) buyrulmaktadır. Düğün yemeği vermek ise hem Peygamber efendimiz (s.a.v)’in sünneti hemde örf ve adetlerimizdendir.

Afrika düğün yemeği  bağışı

Düğün yemeği hem örfi adetlerimiz hem de Peygamberimiz (s.a.v)’in sünnetinde olan bir ikramdır. Düğün merasiminin olduğu gün en mutlu günü olan düğün sahipleri eş dost akraba ve yoksulların karnını doyurarak duasını alır ve mutlu bir yuvanın temellerini atmış olur. Sizler de bu mutlu gününüzde sizden kilometreler ce uzaklıkta açlık sağlık sorunları ve temzi yiyecek sıkıntısı çeken Afrika’da bir sofra kurmak istemez misiniz ?

Yetimhanede düğün yemeği 

Yıllardır yurtiçi ve yurt dışında insani ve İslami yardım faaliyetlerinde bulunan Bereket derneği, Afrika’ya düğün yemeği bağışı yapmak isteyen hayırseverlerin emanetlerini İslami hassasiyetlere dayanarak son derece titiz çalışmalarla Afrika’da bulunan yetimhane ve medreselere yemeklerinizi ulaştırmaktadır.

Düğün yemeği bağışı fiyatları 

Düğün yemeği bağışı yapmak ve bu mutlu günlerinde yetim ve yoksullara düğün yemeği vermek isteyen hayırseverlerimiz Bereket derneği aracılığıyla 50 kişilik düğün yemeği bedeli 1.750 tl 100 kişilik düğün yemeği 3.500 tl olarak yemek bağışlarını Afrika2ya ulaştırabilirler

Yemek bağışı videosu cebinize gelsin

Kurulduğu 2008 yılından bu güne sizlerden aldığı destek ile faaliyetlerini sürdüren Bereket derneği, şeffaflık ilkesine bağlı kalarak en doğru en muhtaç kişiye yardımlarınızı ulaştırmayı şiar edinerek faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm düğün yemeği bağışı faaliyetlerimiz video ve fotoğraf olarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Adınıza özel afiş ve nikah şekeri hediyemizdir

Tüm hayırsever bağışçılarımıza bu en mutlu günlerine özel afiş ve sizin yemeğinizi yiyen kardeşlerimizin özel olarak tasarlanıp basıldığı adınıza özel nikah şekeri hediyemizdir.

DÜĞÜN ZİYAFETİ VERMENİN HÜKMÜ

Velimeler içinde en güçlü olan, düğün ziyafeti olup bu müekked sünnettir. Çünkü bu, Hz. Peygamber (s.a.v.)’in hem sözü hem de uygulamasıyla sabittir. Buharİ’de yer alan bir hadise göre Hz. Peygamber (s.a.v.), evliliklerinden birinde iki müd arpadan yapılmış bir düğün ziyafeti verdi. (Buhari,5I72)

Düğün yemeği vermenin fazileti hakkındaki hadis-i şerifler;

  • Hz. Enes radiyallahu anh anlatiyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam Abdurrahman Ibnu Avf radiyallahu anh’in elbisesinde bir sarilik gormus idi. “Hayrola, bu da ne?” diye sordu. Abdurrahman: “Bir kadinla, bir nevat agirliginda mehir odeyerek, evlendim!” aciklamasini yapti. Aleyhissalatu vesselam: “Allah (evliligi) sana mubarek etsin, ancak bir koyunla da olsa bir ziyafet var!” buyurdular.”
  • 3934 – Yine Hz. Enes radiyallahu anh anlatiyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam Zeyneb Bintu’l-Cahs’in dugununde verdigi ziyafeti, diger zevcelerinin hic birinin dugununde vermemistir. Bu dugunde bir koyun kesti.”
  • 3935 – Yine Hz. Enes demistir ki: “Safiyye Bintu Huyeyy’in nikahinda Resulullah aleyhissalatu vesselam sevik ve hurma ile ziyafet verdi.”
  • 3936 – Buhari merhumun kaydettigine gore: “Safiyye Bintu Seybe radiyallahu anha anlatiyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam, hanimlarindan birinin dugununde iki mudd miktarinda arpa(dan yapilan yemek) ile ziyafet verdi.”