Hakkımızda

Bereket Derneği 2008 yılında  Muhammed Culha Hocamız önderliği  ile ümmete hizmet etme sevdası ve gayretiyle  ehli sünnet çizgisinden ayrılmamayı ilke edinerek Esenyur’ta kuruldu. Kurulduğu günden beri “Ümmete bereket olsun” sloganıyla hiç  durmadan büyüyen ve genişleyen faaliyet alanlarıyla, hizmetlerine ehli sünnet çizgisi hassasiyetinden asla vazgeçmeden ilk günkü şevkle ve azim ile  bıkmadan, usanmadan devam etmektedir.

Derneğimizin aktif projeleri; Hafızlık ve İslami İlimler Eğitimi, Aşevleri, Askıda Ekmek Yardımları, Yetim Çalışmaları, Adak-Akika ve Kurban, Su Kuyuları, Afrika Yardımları, Mültecilere Yönelik yurtiçi ve yurtdışı çalışmalar ve tebliğ faaliyetleri. Derneğimiz, insanlığa yararlı olabilecek tüm alanlarda çalışmayı kendine şiar edinmiş ve bu konuda sürekli proje üretmeyi kendisine borç bilmiştir.

Misyonumuz

Yaşadığımız dünyada elimiziden geldiği ölçüde, malımızla, dilimizle ve dualarımızla mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, tüm insanlığın evrensel insani ve İslami değerlere sahip bir hayata kavuşmasında etkin rol almak.

Vizyonumuz

Bizler için şeref kaynağı olan İslam’ dan aldığımız güç ile başta efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) ve ashabı’ nın ve onların yolunda dosdoğru devam etme çabası vermiş olan alim hocalarımızın ışığında ehli sünnet çizgisinden ayrılmadan cemaatimize fayda sağlamak ve günümüz insanlar arasında İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanmasına katkıda bulunmak, yine bizlere değer veren ve güvenen kardeşlerimizle daha güçlü bir nesil, daha güçlü bir toplum olma yolunda ayrım yapmadan bütün insanlığa ve her türlü canlıya elimizden geldiğince maddi-manevi olarak daha yakın ve daha çok hizmet etme arzusu ile çalışmak. bu çalışmalar en ücra, en zor koşullar altında dahi olsa insanlığa hizmet etmek, en büyük gayemiz. en büyük davamız ve en büyük inancımızdır.