Değerlerimiz

Bereket Derneği olarak bizler din, dil, renk, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığın hayrı için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Barışın, kardeşliğin ve huzurun hüküm sürdüğü bir dünya hayal ediyor, bunun da ancak Hakk dini İslam’ın tebliğine ehli sünnetin yaşanmasıyla olacağına inanıyoruz  Mesafeleri yok sayıyor, iyiliği ve ilmi talep eden herkese Bereket olmak için çalışıyoruz.

İlim her müslümanın hakkı

Bir müslümanın hayatının temel taşının ilim olduğunun bilinciyle, mesafe gözetmeksizin Allah’ın emirlerini tebliğ etmeyi hedefliyoruz. Yüreği İslam ilmi ile aydınlanan bireyler tüm dünyaya iyilikler ve hayırlar getirecek.

Zaman birlik zamanı, zaman Bereket vakti

Yaşadığımız yüzyılda tehlikelerin sayısının oldukça fazla olduğunun bilincindeyiz. İnsanların maneviyattan uzaklaştırıldığı, dünyevi zevkler ile kandırıldığı bu çağda bizlere düşen Hakk’ı gönüllere nakşetmek için anlatmak, ayrışmadan birlik olmaktır.

Bir gün değil, her gün

İyiliği yayma ve ilim çalışmalarımızın esası sürekliliğe dayanmaktadır. Gayemiz yolumuza çıkan engelleri sabırla ve imanla aşmak, durmaksızın Allah rızası için, ehli sünnet ışığında çalışmaktır.

Geleceği inşa etmek için…

Bugün yetiştirdiğimiz bir talebe gün gelecek yüzlerce talebenin hocası olacak, bugün ektiğimiz iyilik tohumları gün gelecek tüm dünyayı saracak. Hiçbir gayretimizin boş yere olmadığını biliyor, sağlam temeller atarak İslam’ın yarınlarına hizmet etmeyi hedefliyoruz.

Kurumsal şeffaflık

Hayallerimizin büyük, sorumluluklarımızın da ağır olduğunun bilincindeyiz. Gönülleri bizimle atan, dualarıyla ve hayırlarıyla desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimizin emanetlerine hakkıyla sahip çıkacağız. Vazifemiz bizlere emanet edilen her bir zerrenin hesabını, önce Allah’a sonrada bizlere güvenenlere hakkıyla verebilmektir.