Afrika Kurban Bağışı

Afrika Kurban Bağışı

Rabbimizin biz kullarına emri, Hz. İbrahim’in imtihan ve fedakarlıının nişanı Kurban Bayramı içerisinde maddi ve manevi hayırlar ve  iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan rabbimizin  eşsiz bir nimetidir. Afrika Kurban Bağışı ile Yüce Rabbimiz’e olan şükran ve minnetlerimizi sunacağız ve bu vesileyle Afrika’da mazlumlara tebessüm olacağız. Paylaşmanın ve  kardeşliğin kıymetini bir kez daha yaşayacağız.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Afrika Kurban Bağışı Fiyatları 2024

Bereket Derneği, 2024 yılı için Afrika kurban bağışı kurbanlık hiise bedel 2850 lira olarak belirlenmiştir. Bağışlamış olduğunuz  kurbanlıklar Afrika ülkelerinde  medreselerde İslami eğitim gören ilim talebeleri ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin sofrasına ulaşacak.

Kurbanlar Yolsul ve Mazlum Kardeşlerimize dağıtılıyor

Bereket Derneği kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Kurban Berekettir” sloganıyla büyük bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de Afrika’da gerçekleştirecek olan Bereket Derneği, kurban kesme işlemini yurt dışındaki ihtiyaç sahib ve mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini üstleniyor. Bereket Derneği tarafından üstlenilen ve ümmetin emaneti olan kurban bağışlarınız büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat Bereket Derneği bünyesindeki ehli sünnet hocaları ve gönülleri nezaretinde kesilip pay edilerek gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Kesilen Kurbanlarınızın videosu sizlere whatsapp aracılığıyla iletilmektedir.

Kurbanlar Yolsul ve Mazlum Kardeşlerimize dağıtılıyor

Bereket Derneği, kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Kurban Berekettir” sloganıyla büyük bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de Afrika’da gerçekleştirecek olan Bereket Derneği, kurban kesme işlemini yurt dışındaki ihtiyaç sahip ve mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini üstleniyor.

Bereket Derneği tarafından üstlenilen ve ümmetin emaneti olan kurban bağışlarınız büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat Bereket Derneği bünyesindeki ehli sünnet hocaları ve gönülleri nezaretinde kesilip pay edilerek gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Kesilen Kurbanlarınızın videosu sizlere whatsapp aracılığıyla iletilmektedir.

Adak, Akika ve Şükür Kurbanlarınızı Bağışlayabilirsiniz

Bereket Derneği kurban bayramında düzenlediği vacip kurban organizasyonuyla birlikte yıl boyunca adak, akika ve şükür kurban bağışlarını da Afrika’daki muhtaç kardeşlerimize ulaştırıyor. Adak, akika ve şükür küçükbaş kurban bedeli 1.750 TL’dir. Bereket Derneği  olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 15  içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz.

Her Bağışçıya Kesim Videosu Gönderiliyor

Emanet sahiplerine kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderiliyor ve bağışçılarımız çağrı merkezi personel,miz tarafından aranarak bilgi verilmektedir. Bilgilendirme mesajının ve kurbanların hangi ülkede kesildiği bilgisini sunmamızın yanında kurban kesim anını ülkelere giden ve orada bulunan görevlilerimiz sayesinde video ile kayıt altına alarak sizlere ulaştırıyoruz. Kurban Bayramı’nın hemen ardından Bereket Derneği  ekiplerinin özverili çalışmasıyla her kesim videosu bağışçıya Whatpsapp ile gönderilmektedir. Whatsapp aracılığıyla bağışçılarımız  kurban kesim videosunu izleyebilmektedir.

Sizlerde Bu Tebessüme Ortak Olun..