Kurban Bağışı 2021

Kurban, Allah’a yakınlaşma için, ibadet niyeti ile hayvan kesmektir. Allah’a yaklaşmaya vesile, mal nimetinin şükrünü ifade eden bir davranıştır.
Yüce Rabbimiz buyurur ki;
“Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği dört ayaklı davarlar üzerine ancak Allah’ın adını ansınlar diye, biz bir ibadet ve kurban yeri yaptık. İşte sizin İlâhınız tek bir İlâh’dır. O halde yalnız O’na ibadet edin (ve teslim olun). Ey Resûlüm, itaatkâr ve mütevazi olanları cennetle müjdele…” (Hac Suresi, 34)
” Mal Canın yongası” olması hasebiyle bu şükranın duygusunu sergileyebilmek…
Allah için, Allah rızası için, O’nun adına malın iyisini kesebilmek… Bir Ayeti kerimede Yüce Mevlamız; “
Elbette kurbanların ne etleri, ne kanları Allah’a erişmez. (Allah katında makbul olmaz). Fakat Allah’a sizden ancak takva (hâlis ve kâmil ibadetler) ulaşır. İşte kurbanlıkları böyle sizin emrinize bağladı ki size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı, tekbir getirerek yüceltesiniz. Ey Rasûlüm, ihlâsla güzel iş yapanlara (cenneti) müjdele…” (Hac suresi 37.ayet)

Kurban Bağışı 2021

Hakka yakınlık gayesi ile kesilen kurbanlar, cennete de yakınlaştıracak vasıta olacaktır. Çünkü Peygamber efendimiz şöyle buyurdular; Kurbanlarınızı büyük seçiniz. Çünkü onlar sıratta sizin bineklerinizdir..

Bu vesileyle Bereket Derneği Olarak Vacip Kurbanlarınızı 3 kıtada gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. 2021 kurban çalışmaları kapsamında kurban bağışı fiyatları Yurt dışı 650₺ Yurt içi 1500₺ olarak belirlendi. Bereket derneği sizlerin destekleri, güven ve tecrübe ile yıllardır mazlumların yanında yüzlere tebessüm olmaktayız. “Kurbanda Bereket Var” sloganı ile kurbanını kardeşinle paylaşarak vacip kurbanlarınızı kesiyor. Gönüllerde sevinç, yüzlerde tebessüm oluyoruz.

Bereket Eğitim Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği 2021 vacip kurban organizasyonunu Afrika, Asya, ve Balkanlar’daki farklı ülke ve bölgede gerçekleştirecek. Kardeşliğin sevinç ve tebessümlerle hayat bulduğu en güzel zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı’nda siz de kurbanınızı kardeşinizle paylaşarak bu mutluluğa ortak olabilirsiniz. Bereket’e teslim ettiğiniz emanetlerle her kurban döneminde olduğu gibi, bu sene de binlerce kilometre ötedeki ihtiyaç sahiplerinin yolunuzu gözlediği bir Bereket olarak kalpten kalbe uzanan kardeşliği pekiştirebilirsiniz.

Bereket Derneği kurban bayramının ilk 3 gününü kapsayan Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.. Haziran ayı ile birlikte çalışmaları daha da hızlandırdı.

Kurban emanetlerinizi her yıl dünyanın dört bir yanına ulaştıracak binlerce insanın sevincine vesile olan Bereket Derneği, sizlerden aldığı destek ve güvenle 12 yıldır olduğu gibi bu yılda  küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları 3 Kıtada ülkedeki görevli ekipleri tarafından veteriner kontrolünden geçirilerek önceden satın alıyoruz. bağışladığınız kurbanlıkları Afrika ülkesi Uganda, Asya ülkesi Bangladeş Balkanlarda Kosova’da İslami usullere uygun olarak videolu güvenilir şekilde keserek medrese yetimhane ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Afrika Kurban Bağışı

Kurbanlarınız Afrika’da yoksullukla mücadele eden ülkelerde bölge şartlarına göre paylara ayrılıp ilim talebelerine, yoksul ailelere ve yetimhanelere dağıtılıyor.Afrika kurban bağışı organizasyonu ile Kurbanlarınız kesim ve dağıtım videoları işlemler tamamlandıktan sonra sizinle paylaşılıyor.
Bereket Derneği kurban bağışı çalışmalarını, 2012’den bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Emanetleriniz, emanetlerimiz’ diyerek şeffaf ve titizlikle yerine getirmeye devam ediyoruz. 2021 yılı kurban bağışlarınızı, islami usullere uygun olarak veteriner hekimlerin kontrolünde Bereket Derneği gönüllüleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri nezaretinde kesilip eşit olarak pay edilerek önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor, kurban emanetlerini tek tek teslim ediyoruz.

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor.
1-Kurban alımı
2-Vekalet verilmesi
3-Kurban kesilmesi
4-Sms gönderimi
5-Kurban kesimi ve dağıtımı ile ilgili videoların bağışçıya gönderilmesi.

Vekaletlerin verilmesiyle Bereket Derneği Kurban bağışı 2021 organizasyonu çerçevesinde , kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usullere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair fotoğraf ve video tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek  ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor, gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz.

Bereket derneği sadece Kurbanda değil yılın 365 gününde sizlerden aldığı vekaletlerle ADAK, AKİKA, ŞÜKÜR, ŞİFA ve SADAKA kurbanlarınızı AFRİKA’da kesiyor ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz.

5 Soruda Kurban Bağışı 2021

Kurban bağışı 2021, Bereket Derneği 12 yıllık tecrubesi ve 3 kıta daki uzman ekipleri ile Haziran ayının ilk haftasından Kurban Bayramının 2. gününe kadar kurban bağışlarınızı gerçek ihtiyaç sahipleri, medrese ve yetimlere ulaştırmaktadır.

Afrika kurbanlık bağışı 2021 fiyatları 650 tl olarak belirlenmiştir.

Kurban kestirmek isteyen mükellefler kurbanlarının kesilmesi ve etinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için belirlenmiş olan kurban bedelini Bereket Derneği’ne ulaştırırlar. Her şeyde olduğu gibi vekalette de aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Kurbanını kestirmek üzere Bereket Derneği’ne başvuran bağışçı, bu niyet ve iradeyi ortaya koymuş oluyor. Ayrıca sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir. Çünkü fiil ve uygulama da bir irade beyanıdır. Ancak iletişim bilgisini iletmiş olan bağışçılarımız aranıp sözlü olarak da vekaletleri alınmaktadır.

Hayırseverler kurbanlarını Bereket Derneği’nin belirlemiş olduğu ülkeler içerisinden dilediklerinde kestirebilirler. Fakat kesim bölgelerini belirlemeyi Bereket Derneği yetkililerine bırakmaları, belli bölgelerdeki yoğunlaşmayı önleme adına daha uygun olmaktadır.

Evet kesilen kurbanların vekaletinin verilmesi, kesimi ve dağıtımı gerçekleştirilirken video kaydı alınıp en kısa sürede bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

kurban-sss-banner
yazilimmethod.com
tr Türkçe
X