Adak Kurbanı

adak kurbani

Bir kimsenin kesmekle yükümlü olmadığı halde  bir istek veya muradına kavuşmak amacıyla Rabbimiz’e kesme sözü verdiği kurban türüne adak kurbanı  denir. Muradın gerçekleşmesi ile birlikte kurbanın vakit kaybetmed3en kesilmesi vacip olur.  Adak kurbanını adağın sahibi, eşi, çocukları, anne, babası yiyemez. Bunların dışında zengin olanlara da dağıtılmaması gerekir. İhtiyaç sahiplerine verilmesi makbuldür.

adak bagisi

Afrika Adak Bağışı

Adak bağışı toplum içinde  yardımlaşma ve dayanışma duygularını artıran birlik ve beraberliğimiz perçinleyen bir ibadettir. Afrika’da yaşayan kardeşlerimiz açlık ve yoksullukla mücadele ederken sağlıklı ve nitelikli gıdaya erişmekte zorluk yaşıyor. Sağlıksız beslenmeye bağlı hastalıklar bölgede görünürken protein alımı açısından afrika adak bağışı organizasyonu önem arzetmektedir.

Adak Kurban Bağışı

Adak kurban bağışı, adağın gerçekleşmesi ile adağın zaman kaybetmeden yerine getirilmesi en efdal olanıdır. Adağı olan kişi adak kurbanı kendisi kesebileceği gibi adağını adak bağışı yoluyla vekaleten keserek de yerine getirebilir. Adak kurban bağışı yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı kardeşlik duygularının arttığı bir aktivitedir. Bereket derneği aracılığıyla adak kurban bağışı ile yoksul ve ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırabilirsiniz.

Adak Kurbanı Fiyatları 

Adak kurbanı bağışı konusunda  yıldır hizmet veren Bereket derneği yılın her günü adak kurbanı bağışlarınızı yurtiçi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi aile yoksul ve kimsesizler ile medrese talebelerine ulaştırıyor. Adak kurban fiyatı 1750 tl’dir. Hayırseverlere kurban videoları iletilmektedir.

kurban sss
VIDEO

Adak Kurbanı Yenir Mi?

Adak kurbanı, adağın sahibi, eşi, çocukları, anne, babası tarafından yenilemez. Bunların dışında zengin olanlara da dağıtılmaması gerekir. İhtiyaç sahiplerine verilmesi makbuldür.

Adak Nereye Bağışlanır ?

Adak sahibi olan insanlar genellikle adaklarını gerçek ihtiyaç sahiplerine bağışlama hassasiyetine sahiptir. Adak adayan müslümanlar gerçekten et alamayan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak et alamayan kardeşlerimizin sofralarına et ulaştırmak istemektedir. Bereket derneği adak bağışlarınızı 15 yıldır yılın her günü gerçek ihtiyaç sahiplerine ve medrese talebelerine ulaştırıyor.

Adak kurbanı, kesmekle yükümlü olmadığı halde bir amaç ve isteğine erişe bilme noktasında o murada eriştiğinde keseceğine Allah’a söz verdiği kurban türüdür.

Adak kurbanı, adağın gerçekleşmesi ile vacip olur kesin bir günü olmadığı gibi her hangi bir zamanda kesilir ama eftal olan imkan olduğu ilk anda kesilmesidir.

Adak kurbanı, adağın sahibi, eşi, çocukları, anne, babası tarafından yenilemez. Bunların dışında zengin olanlara da dağıtılmaması gerekir. İhtiyaç sahiplerine verilmesi makbuldür.

Yurt dışı adak kurbanı bedeli 1.750 Tl Yurt içi adak kurbanı bedeli 5.500 Tl’dir.

Yurtiçi ve Afrika’da Çad ve Tanzanya’da kesilmektedir.

Güvenilir Adak Bağışı

Adak kurbanı bağışı yapmak isteyen hayır severlerin en fazla dikkat ettiği ve önem verdiği konulardan birisi güvenilir adak bağışı konusu olmakla birlikte en çok arama yapılan konulardan bir tanesidir. Bereket derneği 15 yıldır hayır severlerden aldığı kurban emanetlerini emanet şuuru ve bilinci ile Afrika ve yurtiçinde gerçek ihtiyaç sahibi aile yoksul ve kimsesizlere ulaştırırken. Kurbanların kesim videolarını bağışçılara göndermektedir.

Yurtdışı Adak Kurbanı 

Adak kurbanı bağışı yapmak isteyen hayırseverler,  adak kurbanı bağışlarını yurtiçinde kesebileceği gibi yurtdışı adak kurbanı bağışı yaparak adak bağışlarını gerçekleştirebilmektedir. Özellikle Afrika kıtasında yaşanan yoksulluk ve kuraklık nedeni ile bölgede yaşayan insanlıklar çeşitli zorluklar ve sağlıksız beslenmeye bağlı olarak gelişen sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Siz de yurtdışı adak kurbanı bağışlarınızı Bereket derneği aracılığıyla bölgede yaşayan kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz.