2021 Kurban Faliyet Raporu

2021 Kurban Faliyet Raporu

Rabbimize sadakatimizin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakarlığının hatırası Kurban Bayramı hayırlara ve iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan eşsiz bir fırsattır. Kurban ile Cenab-ı Hakk’a şükran ve minnetlerimizi sunacağız, bu vesileyle mazlumların yüzlerini güldüreceğiz. Paylaşmanın ve  kardeşliğin kıymetini bir kez daha pekiştirdik.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle sürdüren Bereket Derneği 2021 kurban organizasyonunu ‘Kurbanda Bereket var” sloganıyla büyük bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de 3 kıta 21 ülkede  gerçekleştiren Bereket Derneği, kurban kesme işlemini yurt dışındaki ihtiyaç sahibi ve mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini  ibadet şuuruyla yerine ulaştırdı. Bereket Derneği tarafından üstlenilen ve ümmetin emaneti olan kurban bağışlarınız büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla Derneğimiz bünyesindeki ehli sünnet hocalar ve gönüller nezaretinde kesilip pay edilerek gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Kesilen Kurbanlarınızın videoları sizlere whatsapp aracılığıyla iletilmiştir.

Resimlerle Kurban 2021 Organizasyonu

Videolarla Kurban 2021 Organizasyonu

yazilimmethod.com
tr Türkçe
X