2020 Afrika Kurban Bağışı Gerçekleşti

Rakamlarla 2020 kurban organizasyonu

 

  • Afrika kıtasında 2 ülke’de
  • 250 kurban hissesi kesildi
  • 3.750 aileye ulaştırıldı
  • 22.500 kardeşimiz hisselerden faydalandı
  • 250 değerli bağışçımıza videoları gönderildi.

 

Bize olan güveniniz ve destekleriniz için sonsuz Teşekkürler

Kurban bağışınız Afrika’ya Bereket oldu.

Rabbimize sadakatimizin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakarlığının hatırası Kurban Bayramı hayırlara ve iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan eşsiz bir fırsattır. Kurban ile Cenab-ı Hakk’a şükran ve minnetlerimizi sunacağız, bu vesileyle mazlumların yüzlerini güldüreceğiz. Paylaşmanın ve  kardeşliğin kıymetini bir kez daha pekiştirdik.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Bereket Derneği kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Kurban Berekettir” sloganıyla büyük bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de Afrika’da gerçekleştiren Bereket Derneği, kurban kesme işlemini yurt dışındaki ihtiyaç sahibi ve mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini yerine ulaştırdı.. Bereket Derneği tarafından üstlenilen ve ümmetin emaneti olan kurban bağışlarınız büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat Bereket Derneği bünyesindeki ehli sünnet hocaları ve gönülleri nezaretinde kesilip pay edilerek gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Kesilen Kurbanlarınızın videosu sizlere whatsapp aracılığıyla iletilmiştir.

Resimlerle 2020 kurban organizasyonu

 2020 kurban organizasyonu videosu

Güveniniz ve ilginiz için sonsuz teşekkürler..

Open chat
Powered by